Balti Keti velotuur jõudis Pärnusse, ukrainlaste ülemvõim taastus

Balti Keti velotuuri 3. etapi finišiga Pärnus (164 km) võitis ukrainlane Mykhaylo Kononenko (Kolss Cycling Team), kes teenis kolme päeva jooksul juba teise etapivõidu. Ta oli parim ka avaetapil Leedus.

Ühtlasi tõusis Kononenko uuesti tuuri liidriks, edu Clemens Fankhauseri (Tirol Cycling Team) ees on 9 sekundit.

Etapivõit mängiti seekord välja 30-mehelise grupi finišis, kus Kononenkole järgnesid venelane Mamõr Stash (Itera-Katjuša) ja parim noorrattur, hollandlane Mathieu van der Poel (BCKP-Powerplus). Parima eestlasena oli neljas Oskar Nisu (Eesti koondis). Aksel Nõmmela sai 8., Martin Laas 18. ja Silver Mäoma 20. koha.

Pikka aega ees sõitnud 4-liikmelise jooksikute grupi sai peagrupp kätte alles Pärnu linnatänavatel, umbes 2 km enne lõppu. Eestlasi jooksikute hulka ei kuulunud.

Velotuuri 4. etapp viib ratturid Pärnust Viljandisse.