Balti Keti Velotuuri proloogi võit jäi Eestisse

Gert Jõeäär
Tallinnas startinud Balti Keti velotuuri 4,6 km pikkuse proloogi võitis Eesti koondise esinumber Gert Jõeäär. Ta läbi distantsi ajaga 5.51,189, keskmine kiirus 47,1 km/h. Üsna viimaste hulgas rajale läinud Jõeäär trumpas 2,6 sekundiga üle Leedu koondise liidri Ramunas Navardauskase. 2015. aasta grupisõidu MM-pronks oli kiireim küll poolel võistlusmaal, aga finišis tuli tal leppida teise kohaga. Navardauskas sõidab igapäevaselt tippklubis Bahrein-Merida.
Proloogi kolmas koht läks sobilikult Läti koondisele. Balti tuurile igati sümpaatne poodium Eesti-Leedu-Läti. Lätlaste jaoks tõi kastanid tulest Andž Flaksis, kes startis rajale ühena esimestest ja kelle aeg 5.59,562 püsis kaua-kaua teistele kättesaamatus kauguses. Alla kuue minuti suutsidki distantsi läbida vaid kolm meest. Cycling Tartu esinumber Norman Vahtra sai 11. koha, ajaga 6.08,890. Distantsi esimesel poolel sai liiga palju sekundeid ära antud. Sama kehtib ka Oskar Nisu kohta, kes oli 16nes. 30 parema hulka mahtus veel Martin Laas, saades ajaga 6.13,178 üldarvestuses 22. koha. Homne 152,3 km pikkune grupisõit leiab aset trassil Tallinn – Ravila – Tallinn. Pidulik start antakse kell 11 Toompealt ja finiš on orienteeruvalt kell 14.30 Pirital, velotreki lähistel, Rummu teel.