Balti Keti velotuur stardib Tallinnast Vilniuse poole

Täna antakse Toompeal pidulik start Balti keti aastapäeva tähistavale velotuurile. 23. augusti sündmusi 23 aasta tagant meenutav velotuur kulgeb viie päeva jooksul Tallinnast Leedu pealinna Vilniusesse. Eestis toimub kaks etappi, mille jooksul läbitakse kaunid Eesti linnad Rapla, Türi, Viljandi, Tõrva ja Otepää. Eestlastest on stardis nii Eesti koondis kui ka Saaremaa rattaklubi. Lisaks on oma meeskondadega kohal ka eelmise aasta võitja Erki Pütsep ning Londoni olümpial võistelnud Rene Mandri.

Balti Keti velotuuril osalevaid rattureid tulevad Toompea lossi ette tervitama ja teele saatma nii parlamendi spiiker Ene Ergma kui kultuuriminister Rein Lang. „Suur rõõm on alustada Balti ketti tähistavat velotuuri Riigikogu hoone eest ja seda parlamendi spiikri ning kultuuriministri saatel, sõnas velotuuri Eesti-poolne peakorraldaja Allar Tõnissaar. Piduliku stardi järel sõidetakse konvois linnast välja, kus pärast Luiget antakse etapi tehniline start. Velotuuri esimene päev lõpeb Viljandis, kus enne finišit võetakse ka publikulemmikuks kujunenud Kõrgemäe tõus.

Tänavusel Balti Keti velotuuril osaleb kaheksateist meeskonda neljateistkümnest erinevast riigist kokku enam kui saja ratturiga. Esimest korda Rahvusvahelise Jalgratta Liidu kalendrisse kuuluv velotuur oli rattameeskondade seas üllatavalt populaarne. „Pean tunnistama, et olime sunnitud rohkematele tiimidele ära ütlema, kui saime vastu võtta. Positiivne on, et seda tugevam velotuur ootab meid ees ja loodame, et tihe konkurents kajastub ka võistlusrajal,“ tõdes Allar Tõnissaar.

Balti velotuure on peetud eelmise sajandi 1950ndatest saati. 20 aastase pausi järel on tänavune Balti Keti velotuur teine järjestikune rattaproffide mõõduvõtt. Korraldajate soov on aasta-aastalt velotuuri taset tõsta lootuses, et peagi toimub kolme riigi pinnal kõrgeima taseme velotuur maailma tugevamate meeskondade osavõtul. Balti Keti velotuuri etappe saab teksipõhises ülekandes jälgida aadressil www.balticchaintour.com.