Balti keti velotuuri võit läks Leetu

Balti keti velotuur 2012 võitis leedukas Gediminas Bagdonas. Leedu meister näitas kogu velotuuri vältel, et on tugev kandidaat esikohale ja sisuliselt kindlustanud viimase etapi eel esikoha, võttis end kokku ja võitis ka velotuuri viienda etapi Utenast Vilniusesse. Talle olid tugevaks abiks ka paarituhandeline publik Vilniuse finišis, kelle marulisel toetusel Bagdonas enam kui rattapikkuse vahega üle finišijoone sprintis. Parim eestlane velotuuril oli Erki Pütsep, kes tuli kokkuvõttes 18. kohale.

Velotuuri viimase etapi kogupikkusega 142 kilomeetrit pakkus vähe äraminekuid, ent pinge säilis lõpuni. Kesmise kiirusega 43,9 km/h sõidetud etapi esimeses pooles proovis eest ära minna velotuuri esimestel etappidel liidriks olnud Alexander Gingsjö tiim Trek Sweden. Leedukad kontrollisid gruppi edukalt koos Endura Racinguga ja rootslaste üritused luhtusid eos. Endura tiimi huvi oli kaitsta tiimide arvestuse esikohta, millega nad ka hakkama said. Rene Mandri meeskond saigi meeskondade arvestuses esikoha.

Eestlaste jaoks päeva põnevaim hetk oli juba 11 kilomeetrit pärast starti, kui sõideti velotuuri viimane mäefiniš. Mäekuninga särki kandval Mihkel Räimel (Lätis sai temast teadustaja abiga Mihhail Raim) oli kaitsta liidripositisioon selles arvestuses. Esimest aastat meeste klassis võistlev Räim konkureeris mäekuninga särgile koos mitme-mitme teise ratturiga ja mäefiniši eel pidi kõigist konkurentidest parema olema, et särk säilitada. Räim tuli tööga toime ja võitis sellegi mäefiniši ning krooniti sellega ka velotuuri mäekuningaks.

Parima noore arvestuses läks velotuuri võit Viktor Šmalkole Itera-Katusha U23 tiimist. Aktiivse ratturi rohelise särgi sai tuuri üldvõitja Gediminas Bagdonas.

Velotuuri korraldajad tänavad kõiki toetajaid ja kaasaelajaid! Ettevalmistused järgmise aasta Balti keti velotuuriks on alanud, kohtumiseni 2013.  aasta augustis!

Fotod velotuuri etappidest laekuvad kodulehele lähipäevil. Juba praegu on võimalik vaadata pilte teisest etapist ning videoreportaaži neljast esimesest etapist. Kel huvi velotuuri etappide kulgemise kohta, saab etappide live-reportaaži järgi vaadata LIVE lehelt.

Viljandi – Otepää fotod
Esimese nelja etapid videod
Live järelvaatamine